Hankook iON evo e IK01E je letná pneumatika navrhnutá špeciálne pre elektromobily (EV) a plug-in hybridy (PHEV). Kombinuje nízky valivý odpor; vysokú priľnavosť a nízku hlučnosť; čo prispieva k dlhšiemu dojazdu vozidla; komfortnej jazde a vysokej bezpečnosti na mokrej aj suchej vozovke.Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky:Optimalizované pre elektromobily – konštrukcia pneumatiky je prispôsobená vyššej hmotnosti vozidiel s batériami a okamžitému krútiacemu momentu elektromotora.Nízky valivý odpor – technológia Opti Cure pomáha znižovať energetické straty pri jazde; čo môže predĺžiť dojazd elektromobilu na jedno nabitie.Tichá jazda – technológia Total Low-Noise Technology s penovou vrstvou pohlcuje hluk vznikajúci pri kontakte pneumatiky s vozovkou a znižuje hlučnosť v interiéri.Výborná priľnavosť na mokre – pneumatika dosahuje na EÚ štítku často triedy A v priľnavosti na mokrej vozovke; čo zaisťuje krátku brzdnú dráhu a vysokú bezpečnosť.Dlhá životnosť - zmes ProDurable a technológie Round Even zaisťujú rovnomerné opotrebenie behúňa a dlhší kilometrový nájazd.
| Sezóna | Letné |
| Šírka | 275 mm |
| Profil | 40 % |
| Priemer | R19 |
| Hmotnostný index | 105 (925kg) |
| Rýchlostný index | V |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | B |
| Spotreba paliva | A |
| Zosilnenie | XL |
| EPREL | 2396763 |
| Dezén | IK01E iON evo e |
| Druh | Štandardné |
| Ochrana ráfiku | MFS |
| Trieda vozidla | C1 |
| Konštrukcia | Radiální |
| Hlučnosť | 69 dB |
| Hlučnosť typ | B |
| Duša | TL |
| EÚ smernica | 2020/740 |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo