Bridgestone Potenza Sport EVO je ultra-výkonná (UHP) letná pneumatika navrhnutá pre vysokovýkonné osobné vozidlá; športové autá aj moderné elektromobily. Bola vyvinutá ako posun výkonu oproti predchádzajúcej Potenza Sport.Najdôležitjšie vlastnosti:Vynikajúca ovládateľnosť pri vysokých rýchlostiach – pneumatiky poskytujú stabilitu a kontrolu v rovine aj v zákrutách.Zlepšená priľnavosť na mokrej vozovke – dosahujú najvyššiu známku A v EU označení pre priľnavosť na mokru; vďaka optimalizovanému dezénu a zmesi.Kratšia brzdnú dráhu než predchádzajúci model – približne 5 % kratšia na mokrom a 2 % na suchom povrchu (na základe interných testov). Výrazne vyššia kilometrovú životnosť (cca 15 % viac); teda dlhšia životnosť dezénu. Nižší valivý odpor – zlepšenie o približne 6 %; čo zvyšuje efektivitu paliva a predlžuje dojazd elektromobilov. Technológia ENLITEN – nová generácia technológie + pokročilá zmes a konštrukcia pre dosiahnutie rovnováhy medzi výkonom; komfortom a účinnosťou. Široká ponuka rozmerov – dostupná až v 139 veľkostiach pre disky 17″ až 23″; pokrývajúca tak väčšinu segmentu športových pneumatík.
| Sezóna | Letné |
| Šírka | 225 mm |
| Profil | 55 % |
| Priemer | R19 |
| Hmotnostný index | 103 (875kg) |
| Rýchlostný index | Y |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | A |
| Spotreba paliva | C |
| Zosilnenie | XL |
| EPREL | 2460394 |
| Dezén | POTENZA SPORT EVO |
| Druh | Štandardné a EV ready |
| Ochrana ráfiku | |
| Trieda vozidla | C1 |
| Konštrukcia | Radiální |
| Hlučnosť | 72 dB |
| Hlučnosť typ | B |
| Duša | TL |
| EÚ smernica | 2020/740 |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo