MICHELIN Alpin 7 - zimné pneumatík pre osobné vozidlá; elektrické a hybridné. Pneumatika novej generácie tohto vlajkového radu pneumatík pre chladné zimy so snehom zaručuje spoľahlivú bezpečnosť po celú zimu.Nový smerový dezén využíva väčšie množstvo lamiel pre lepšiu ovládateľnosť na zasnežených cestách a je špeciálne prispôsobený na účinný odvod vody.Táto pneumatika s certifikáciou 3PMSF; schválená pre jazdu na snehu; zaisťuje mobilitu aj v náročných podmienkach.Zaručuje lepšie výkony na snehu; prekonáva predchádzajúcu generáciu zimných pneumatík MICHELIN z hľadiska brzdenia na snehu o 6% a zároveň si zachováva vysokú úroveň záberu.Nový behúň využíva optimalizované zmesi gumy a dezénu s väčším počtom drážok ako u pneumatiky predchádzajúcej generácie; čo zaisťuje kontrolu nad riadením pri zábere na snehu.Pneumatika bola vyvinutá pre dlhú životnosť a spoľahlivú jazdu zimu za zimou.Je vybavená viacvrstvovou zmesou gumy v kombinácii s vrstvou gumy pod behúňom a vyvíjajúcim sa dezénom; vďaka ktorému sa spolu s tým; ako sa pneumatika opotrebováva; objavujú nové drážky a existujúce drážky sa rozširujú.Tým je zaistená dlhá životnosť vašej zimnej pneumatiky MICHELIN. Na výkony na zimných cestách; ktoré vyžadujete.Zvyšuje energetickú efektivitu vašej jazdy; zaisťuje nižšiu spotrebu vďaka valivému odporu; ktorý je o 9% menší ako u jej predchodcu.Výsledkom je nižšia spotreba energie tak pri vozidlách so spaľovacím motorom; ako aj pri hybridných a elektrických vozidlách.
| Sezóna | Zimné |
| Šírka | 205 mm |
| Profil | 55 % |
| Priemer | R19 |
| Hmotnostný index | 97 (730kg) |
| Rýchlostný index | H |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | B |
| Spotreba paliva | C |
| Zosilnenie | XL |
| EPREL | 1871123 |
| Objem | 71.40 l |
| Dezén | ALPIN 7 |
| DOT | 2024 |
| Ochrana ráfiku | FR |
| Hlučnosť | 71 dB |
| Konštrukcia | Radiální |
| Druh | Štandardné a EV ready |
| Duša | TL |
| Hlučnosť typ | B |
| Trieda vozidla | C1 |
| EÚ smernica | 2020/740 |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo