Uniroyal RainExpert 3 - Letná pneumatika; ktorej vyhovuje mokrý povrch.Rovnako ako jej športovejšia sestra - RainSport 3 – sa pneumatika RainExpert 3 dobre správa v daždi.Vďaka technológii žraločej kože (Shark Skin Technology) s pozdĺžnymi drážkami a inovatívnej štruktúre behúňa minimalizuje vodné turbulencie a rýchlo odvádza vodu. Zatiaľ čo si užívate presné jazdné vlastnosti na mokrej vozovke; ochraňuje vás pneumatika pred aquaplaningom.Pneumatika RainExpert 3 má asymetrickú štruktúru behúňa optimalizovanú pre prietok vody a zmes behúňa bola špeciálne vyvinutá pre mimoriadnu priľnavosť na mokrom povrchu. Vyznačuje sa masívnymi vonkajšími ramenami a bočnou tuhosťou; čo vedie k vysokej priľnavosti v zákrutách.Povrch behúňa pneumatiky bol navrhnutý pre optimálny kontakt s vozovkou.To vedie k menšiemu treniu a nižšiemu valivému odporu na všetkých povrchoch – ide o energiu potrebnú na to; aby sa vaše pneumatiky vždy odvaľovali priamočiaro a rovnomerne. Tento nízky valivý odpor vám ušetrí peniaze na čerpacej stanici.Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky:- Aquaplaning: vysoká miera ochrany proti vzniku aquaplaningu.- Priľnavosť: krátka brzdná dráha na mokrej i suchej vozovke.- Hospodárnosť prevádzky: nižší valivý odpor pre hospodárnu prevádzku.
| Sezóna | Letné |
| Šírka | 175 mm |
| Profil | 65 % |
| Priemer | R14 |
| Hmotnostný index | 82 (475kg) |
| Rýchlostný index | H |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | B |
| Spotreba paliva | D |
| Druh | Štandardné |
| Objem | 46.73 l |
| EPREL | 490964 |
| Dezén | RainExpert 3 |
| EÚ smernica | 2020/740 |
| Trieda vozidla | C1 |
| Konštrukcia | Radiální |
| Hlučnosť | 70 dB |
| Hlučnosť typ | B |
| Duša | TL |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo