Nokian Tyres WetProofNokian Tyres Wetproof predstavuje bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre osobné vozidlá.Jej najvýznamnejšími vlastnosťami sú vynikajúci brzdný výkon na mokrých vozovkách a efektívna odolnosť voči aquaplaningu.Vďaka tomu zaisťuje bezpečnú a bezstarostnú jazdu aj v daždivých dňoch.Špeciálna zákazková gumová zmes medzi bočnicou a behúňom aktívne filtruje zvuk a vibrácie prenášajúce sa z jazdného povrchu a zabraňuje prenosu škodlivých zvukových vĺn bočnicou do priestoru pre cestujúcich.Indikátor bezpečnosti riadenia (DSI - Driving Safety Indicator) - Čísla označujúce hĺbku drážky a symbol kvapkania vody označujúce riziko aquaplaningu boli otočené tak; aby ich vodič kontrolujúci pneumatiky nainštalované na vozidle mohol okamžite vidieť.Symbol kvapkajúcej vody zmizne v mieste; kde zostávajú menej ako štyri milimetre behúňa; poukazujúc na zvýšené riziko aquaplaningu.Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky:- komfortná pneumatika.- vynikajúce brzdné vlastnosti na suchej aj mokrej vozovke.- vysoká odolnosť proti vzniku akvaplaningu.- bezpečná jazda aj za daždivého počasia.- nižší valivý odpor = úspornejšia a ekologická jazda.- design tichých drážok - viac kilometrov; menej hluku.- technológia tichých bočných - viac jazdného komfortu.- indikátor bezpečnosti riadenia (DSI).
| Sezóna | Letné |
| Šírka | 195 mm |
| Profil | 65 % |
| Priemer | R15 |
| Hmotnostný index | 91 (615kg) |
| Rýchlostný index | H |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | A |
| Spotreba paliva | B |
| Objem | 80.00 l |
| EPREL | 510978 |
| DOT | 2023 |
| Druh | Štandardné |
| Dezén | WetProof |
| Trieda vozidla | C1 |
| Konštrukcia | Radiální |
| Hlučnosť | 68 dB |
| Hlučnosť typ | A |
| Duša | TL |
| EÚ smernica | 2020/740 |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo