Novinka 2013. Vďaka efektívnejším tvarom komponentov je hmotnosť modelu Effi cientGrip Compact znížená o 5 %oproti modelu Duragrip. Menej materiálu v pneumatike a optimalizované vlastnosti komponentov;vedú k nižšej tvorbe tepla = Veľmi nízky valivý odpor a znížená spotreba paliva. Veľké ramenné blokyzväčšujú kontaktnú plochu pri brzdení a poskytujú vyššiu postrannu tuhosť k lepšiemu ostrému zatáčanie.Optimálne rozloženie tlaku umožňuje pravidelnejšie opotrebenie; čo vedie k dlhšiemu dojazdu. Viacnásobnérezné hrany s extra veľkými lamelami účinne prerezávajú vrstvu vody; aby sa behúň rýchlejšie dostal namokrý/vlhký povrch. Extra veľké lamely na kontaktnej ploche zostávajú otvorené dlhšie a tak prerezávajúvrstvu vody účinnejšie = Kratšia brzdná dráha na mokrej vozovke. Nový tvar dutiny = keď sa pneumatikaodvaľuje na mokrom povrchu; pred ňou sa hromadí voda. Guľatejší dutina znižuje akumuláciu vody predpneumatikou a tak znižuje riziko akvaplaningu; tak ako predok člna. Dutina umožňuje zväčšenie kontaktnejplochy pri brzdení - kontaktná plocha sa zväčší a vrstvu vody prerezáva viac rezných hrán.Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky:- vyššiu odolnosť proti aquaplaningu- nižší valivý odpor- kratšia brzdná vzdialenosť na mokrom aj suchom povrchu
| Sezóna | Letné |
| Šírka | 175 mm |
| Profil | 65 % |
| Priemer | R15 |
| Hmotnostný index | 84 (500kg) |
| Rýchlostný index | T |
| Priľnavosť na mokrú vozovku | B |
| Spotreba paliva | C |
| Druh | Štandardné |
| Objem | 64.80 l |
| EPREL | 652205 |
| Dezén | EFFICIENTGRIP COMPACT |
| EÚ smernica | 2020/740 |
| Trieda vozidla | C1 |
| Konštrukcia | Radiální |
| Hlučnosť | 70 dB |
| Hlučnosť typ | B |
| Duša | TL |
Na u nás zakúpené a prezuté pneumatiky značky Kumho poskytujeme dvojročnú záruku na nelepiteľné defekty, krádež a vandalizmus.
Takže ak sa Vám niečo z uvedeného stane dáme Vám novú pneumatiku zadarmo